Aktuálně z CR, kultury, sportu, NNO

Díky Jihočeskému kraji a firmě ČEZ získají fotbalové kluby pro mládež 162 bezpečných branek

Na jihočeských fotbalových trávnících bude bezpečněji. Stane se tak díky Jihočeskému kraji a Jaderné elektrárně Temelín ze Skupiny ČEZ, které stojí u právě zahajovaného projektu Bezpečné branky. Jeho cílem je zvýšit bezpečnost dětí na fotbalových hřištích instalací skutečně bezpečných, výrobcem certifikovaných branek o rozměrech 5 x 2 metry, vyrobených z lehkých pevných materiálů. Ty díky zesíleným patkám nedovolují snadné převrácení a tím ani možné zranění. Právě tento projekt pomůže možná rizika snížit.

„Na bezpečnosti a ochraně zdraví sportujících dětí mi velmi záleží. V Česku došlo v nedávné době k několika velmi vážným nehodám na sportovištích s tragickými následky, které byly způsobeny pády brankových konstrukcí na děti. Právě tomu chceme předejít," říká jihočeský hejtman Jiří Zimola. „Po akcích, zaměřených na malé cyklisty a lyžaře, které kraj díky spolupráci s ČEZ obdaroval nejdříve cyklistickými a poté i lyžařskými přilbami, jde už o třetí podobný projekt," dodává.

Bezpečné branky Jihočeský kraj pořídí ze čtyřmiliónového daru, který věnuje Jaderná elektrárna Temelín ze Skupiny ČEZ. „Bezpečnost je pro naši elektrárnu nejdůležitější prioritou. Na tuto oblast se také zaměřujeme při podpoře regionu. Oranžová hřiště jsou typickým příkladem, kdy dětem vytváříme bezpečné prostředí pro trávení volného času. Bezpečné branky do naší strategie jednoznačně zapadají," vysvětluje důvody spolupráce Antonín Ješátko, zástupce ředitele Jaderné elektrárny Temelín.

V rámci projektu Bezpečné branky, za nímž stojí jako iniciátor Okresní sdružení ČSTV v okrese Jindřichův Hradec, bude prostřednictvím obecních či městských úřadů rozděleno celkem 162 těchto branek určených výhradně pro mládež v kategorii starších přípravek a mladších žáků. Uspokojeno tak bude 81 jihočeských klubů, což je 40 procent všech aktivních družstev v těchto kategoriích. Jejich výrobcem a dodavatelem je českobudějovická firma Ing. Petr Lískovec.

„Velmi si cením, že oba hlavní partneři akce souhlasili s tím, aby obdarované obce či města, mohly vybrat komise mládeže jednotlivých okresních fotbalových svazů, které místní podmínky a potřeby nejlépe znají. Jde o dar, který klubům hodně v práci s dětmi a mládeží pomůže," říká Jindřich Švec, předseda OS ČSTV Jindřichův Hradec.

Zdroj a více info: http://www.kraj-jihocesky.cz/index.php?par[id_v]=1&par[lang]=CS&par[akt]=3207