Aktuálně z lidských zdrojů

PROGRAM ASISTENTŮ VE VÝUCE ANGLICKÉHO JAZYKA

ikona článku

Díky Fulbrightovu stipendijnímu programu mohou české střední školy získat rodilého mluvčího, který bude asistovat při výuce angličtiny.

Střední školy mohou požádat o amerického studenta, absolventa bakalářského programu, asistent bude po dobu jednoho školního roku asistovat učitelům při výuce angličtiny. Asistent se podílí na výuce v rozsahu maximálně 20 hodin týdně.

Asistent je kompletně finančně zajištěn svým stipendiem, a to včetně cesty a životních nákladů. Škola mu ovšem musí pomoci zařídit odpovídající ubytování (nemusí na ubytování finančně přispívat).

Školy, které asistenta ve výuce získají musí zajistit stipendistovi odpovídající podporu od ostatních učitelů, s nimiž asistenti budou sdílet výuku.

Střední školy, které o americké asistenty mají zájem, musí vyplnit žádost  a zaslat ji e-mailem Fulbrightově komisi. Uzávěrka je 20. února (je vyhlášeno výběrové řízeni na školy na akademický rok 2016/17 s uzávěrkou 1. března 2016).

Informace o přidělení asistenta školám sdělíme během dubna 2016.

Vaše dotazy ráda zodpoví paní Andrea Semancová, kterou můžete kontaktovat e-mailem: semancova@fulbright.cz nebo  telefonicky na čísle 222 71 84 52.

Zdroj info: http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/program-asistentu-ve-vyuce-anglickeho-jazyka?lang=1&ref=m&source=email